KONST / Litografier / Färglitografi 13016142
nr 1301 6142
Erik Dietman
(1937-2002), Sverige
Färglitografi, "Usch Tusch". Signerad, numrerad 96/125, daterad 1978. Oramat löst blad, bladets mått: 85x60 cm
Erik Dietman, svensk bildkonstnär född 1937, död 2002.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 20 januari 2020
kl 19:53:40
450 kr
350 kr
400 kr (Budbetjänt)